Pytania i odpowiedzi

Wybierz kategorię główną i przejdź do listy najczęściej zadawanych pytań:

Czym jest privist.?

privist. to pierwszy na świecie portal branży Beauty & Wellness łączący klientów z niezależnymi usługodawcami pracującymi u siebie w domu lub dojeżdżającymi do klienta.

Jak rezerwuje się usługę?

Rezerwowanie usług na privist. jest szybkie, proste i wygodne. Dokładną instrukcję rezerwacji krok po kroku znajdziesz tutaj.

Czy umawianie się przez privist. coś kosztuje?

Dobra wiadomość: za rezerwację usługi na privist. nic nie musisz płacić. Osobną rzeczą jest opłata za wykonaną usługę, której cenę akceptujecie przy składaniu rezerwacji i która jest regulowana bezpośrednio pomiędzy specjalistą a klientem po wykonaniu usługi.

Kiedy będą dodane nowe lokalizacje do portalu?

Na bieżąco weryfikujemy zainteresowanie portalem w nowych lokalizacjach i stopniowo rozwijamy bazę naszych usług na terenie całej Polski. Jeśli masz propozycję nowej lokalizacji - napisz do nas. Możesz też dołączyć do platformy i zamówić newsletter. Dzięki temu od razu będziemy mogli poinformować Cię o nowo dodanych miejscowościach, w których można już rezerwować usługi z naszego katalogu i umawiać się na indywidualne spotkania z wybranymi specjalistami.

Interesujaca mnie usługa nie znajduje się na liście

Cały czas rozwijamy zakres usług świadczonych za prośrednictwem portalu i dodajemy nowe. Jeśli szukasz usługi, która nie wyświetla się w wyszukiwarce, sprawdź dział USŁUGI na górnym pasku strony - być może ta, której szukasz widnieje tam pod inną nazwą. Jeśli nadal jej nie widzisz - napisz nam o tym. Postaramy się uruchomić ją jak najszybciej. Zachęcamy również do dołączenia do plaftormy i zamówienia newslettera. Dzięki temu otrzymasz wiadomość o nowo dodanych usługach, jak tylko się u nas pojawią.

Czy muszę się rejestrować i /lub logować, aby korzystać z portalu privist.?

Nie. Przeglądanie ofert w portalu nie wymaga logowania. Możesz zapoznać się z privist., bez konieczności rejestrowania się w serwisie.

Czy muszę się rejestrować i /lub logować, aby zamówić usługę?

Tak. Twoje dane są nam potrzebne do zagwarantowania najwyższej jakości usług. Aby dokonać rezerwacji musisz się zalogować w systemie. Dzięki temu, w chwili dokonania rezerwacji specjalista, u którego rezerwujesz usługę dostanie Twoje dane kontaktowe i będzie mógł się z Tobą skontaktować, żeby dopytać o Twoje preferencje. Również na podany przez ciebie numer otrzymasz wiadomość z informacją o potwierdzeniu zarezerwowanej usługi oraz kontaktem do Usługodawcy.

Czy mogę negocjować ceny?

Każdy z usługodawców w sposób niezależny określa cennik swoich usług. Rezerwując daną usługę akceptujesz jej cenę w formie podanej w serwisie. Portal privist. łączy klienta ze specjalistą, ale nie odpowiada za politkę cenową usługodawcy. Wszelkie odstępstwa od ceny prezentowanej przez portal powinny być na piśmie uzgodnione pomiędzy stronami przed realizacją usługi.

Jakie mam możliwości kontaktu z usługodawcą? Czy mogę do niego zadzwonić?

Po złożeniu rezerwacji w portalu oraz potwierdzeniu przyjęcia jej przez usługodawcę, otrzymacie wzajemnie swoje numery telefonów. Specjalista zadzwoni do Ciebie w celu ustalenia szczegółów spotkania. Od tego momentu Ty również masz możliwość skontaktowania się z nim bezpośrednio.

W jakiej formie dostanę potwierdzenie rezerwacji?

W wybranym przez ciebie czasie od dokonania rezerwacji dostaniesz potwierdzenie mailowe od usługodawcy, informujące o przyjęciu zlecenia. Po potwierdzeniu rezerwacji przez usługodawcę otrzymasz również jego numer telefonu. Wszytkie zmiany również będą widoczne w zakładce "Moje rezerwacje", po zalogowaniu się do serwisu.

W jaki sposób i jak szybko dochodzi do finalnego potwierdzenie rezerwacji przez uslugodawcę?

Usługodawca ma 3h na potwierdzenie przyjecia rezerwacji, za wyjątkiem godzin nocnych, liczonych od 22:00 do 8:00. Rezerwacje przyjęte przez system po godzinie 20:00 powinny być potwierdzone najpóźniej do godziny 10:00 rano następnego dnia. Ostateczne potwierdzenie otrzymasz drogą mailową oraz sms. W wiadomości znajdziesz podsumowanie zarezerwowanej usługi (temin jej realizacji, cenę, lokalizację oraz numer telefonu usługodawcy).

Czy mogę odwołać rezerwację?

Jeśli z jakiś przyczyn musisz odwołać wizytę , możesz to zrobić. Masz dwie możliwości: wysłać informację o odwołaniu do usługodawcy przez serwis albo bezpośrednie na jego numer telefonu. Pamiętaj jednak, żeby odwołać wizytę najpóźniej dzień przed jej terminem. Jeśli tego nie zrobisz, zablokujesz godziny pracy usługodawcy i narazisz go na straty. W przypadku braku odwołania lub późnej rezygnacji możesz otrzymać negatywną opinię. Wielokrotna rezygnacja z dokonanej rezerwacji może skutkować blokadą profilu.

Czy mogę zmienić zarezerwowaną usługę?

Jeśli chcesz zmienić rodzaj zamówionej usługi u wybranego specjalisty możesz to zrobić. Skontaktuj się bezpośrednio z usługodawcą wysyłająć wiadomość przez serwis albo telefonicznie w celu potwierdzenia możliwości dokonania tej zmiany. Jeśli chcesz odwołać wizytę i zarezerwować nową u innego specjalisty, również możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, aby odwołać umówioną usługę najpóźniej dzień przed ustalonym terminem jej realizacji. W przypadku braku odwołania lub późnej rezygnacji możesz otrzymać negatywną opinię. Wielokrotna rezygnacja z dokonanej rezerwacji może skutkować blokadą profilu.

Czy jest dostepny przegląd zarezerwowanych przeze mnie usług?

Tak, przegląd wszystkich dokonanych rezerwacji jest dostępny w zakładce "Moje rezerwacje", po zalogowaniu się do serwisu.

Czy zawsze jest opcja dojazdu do klienta i czy jest ona odpłatna?

Świadczenie usługi z dojazdem jest opcją, na którą może, ale nie musi zdecydować się usługodawca. Żeby zobaczyć, czy wybrany usługodawca dojeżdża do domu osoby zamawiającej usługę, zapoznaj się z jego profilem. Możesz również zaznaczyć opcję dojazdu podczas wyszukiwania usługodawcy w serwisowej wyszukiwarce. W takim wypadku system zaprezentuje Ci specjalistów, którzy dojeżdżają do domu klienta.

Kiedy nastepuje płatność i jakie mam opcje płatności?

Płatność jest realizowana po wykonaniu usługi, na podstawie ceny zaakceptowanej w procesie rezerwacji. Wynagrodzenie za wykonaną usługę przekazywane jest w gotówce, jeśli usługodawca w swoim profilu nie określi inaczej.

Gdzie mogę zgłaszać reklamacje lub skargi?

Wszelkie spory, reklamacje oraz skargi prosimy kierować na adres email: customerservice@privist.com. Możecie również skorzystać z opcji czatu dostępnej online po zalogowaniu do systemu.

Jak mogę napisać recenzję o usługodawcy ?

Po wykonanej usłudze dostaniesz mailowo prośbę o wystawienie oceny usługobiorcy – w zamian prawdopodobnie również dostaniesz jego rekomendację. Zawsze też możesz wejść do działu "Moje rezerwacje" odnaleźć wykonaną usługę i ją ocenić lub dodać komentarz.

Usługodawca nie potwierdza rezerwacji?

Usługodawca ma 3h na potwierdzenie przyjecia rezerwacji, za wyjątkiem godzin nocnych, liczonych od 22:00 do 8:00. Rezerwacje przyjęte przez system po godzinie 20:00 powinny być potwierdzone mailowo najpóźniej do godziny 10:00 rano następnego dnia. Jeśli nie dotarło do Ciebie potwiedzenie rezerwacji, potraktuj ją jako niepotwierdzoną i złóż nową rezerwację.

Jak mogę zostać usługodawcą wspołpracującym z Privistem, czy są jakieś wymagania, które musze spełniać?

Żeby rozpocząć współpracę z privist. musisz zarejestrować się w serwisie jako usługodawca. Szczegółową instrukcję, jak to zrobić znajdziesz pod tym linkiem https://privist.com/jak-to-dziala Po stworzeniu swojego profilu i uzupełnieniu go o opis usług, cennik i zdjęcia możesz rozpocząć pracę. Pamiętaj, że za jakość świadczonych usług odpowiadasz osobiście. Oznacza to, że po każdej realizacji usługi będziesz otrzymywać oceny i rekomendacje od osób, z którymi się spotkasz. Niskie oceny mogą spowodować brak zamówień a nawet usunięcie z portalu, zatem dbaj o jakość swoich usług!

Jak szybko muszę reagować na rezerwacje?

Masz 3h na potwierdzenie przyjecia rezerwacji, za wyjątkiem godzin nocnych, liczonych od 22:00 do 8:00. Rezerwacje przyjęte przez system po godzinie 20:00 powinny być przez Ciebie potwierdzone najpóźniej do godziny 10:00 rano następnego dnia. Ostateczne potwierdzenie wysyłamy do klienta za pomocą serwisu drogą mailową oraz sms.

Jakie opcje płatności muszę umożliwiać klientom?

Standardem, który przyjęliśmy jest bezpośrednie rozliczenie w gotówce. Jeśli chcesz zaoferować klientomdodatkowe opcje w postaci płatności kartą bądź przelewem, zaznacz to w swoim profilu.

Czy w dowolnej chwili mogę usunąć konto na privist.?

Tak. Żeby usunąć konto, po zalogowaniu wejdź w zakładkę "Moje konto" i wybierz przycisk "Usuń konto".

Jak szybko są widoczne zmiany, które wprowadzam dotyczące usług, cen, dostępności, itp.?

Wszystkie zapisane przez Ciebie zmiany wprowadzne są w czasie rzeczywistym.

Jak często muszę aktualizować kalendarz online?

Aktualizacja kalendarza jest bardzo ważnym czynnikiem wspierajacym Twoją wiarygodność. Na koniec każdego tygodnia będziesz otrzymywać podsumowanie najbliższych wizyt. W przypadku wszelkich zmian dostępności, obowiązkiem usługodawcy jest natychmiastowa aktualizacja kalendarza, aby uniknąć wprowadzenia klientów w błąd. Pamiętaj, że wielokrotne odmawianie przyjęcia rezerwacji lub ignorowanie prośby o jej przyjęcie może skutkować negatywnymi opiniami oraz w skrajnych przypadkach - usunięciem z serwisu.

Jak jest obliczany czas dojazdu i czy dojazd do klienta jest odpłatny?

Standardowo, za miarę czasu potrzebnego na dojazd przyjęliśmy 30 minut. W swoim cenniku możesz określić, czy będziesz pobierać dodatkową opłatę za dojazd do lokalizacji wskazanej przez klienta.

Jakie mam opcje promocji swojej oferty na portalu?

Już wkrótce będzie można skorzystać z opcji promowania się w ramach portalu. Przygotowujemy obecnie pakiet narzędzi promocyjnych, z których będziesz mógł wybierać w zależności od aktualnych potrzeb. Zamów newsletter, żeby być na bieżąco z informacjami o nowych możliwościach promocyjnych w privist.

Gdzie moge się zwrócić jeśli mam dodatkowe pytania?

Dodatkowe pytania kierujcie na adres email: providerservice@privist.com. Możecie również skorzystać z opcji czatu dostępnej online po zalogowaniu się do systemu.