2018-07-16 13:54:40

Zabieg keratynowego prostowania włosów krok po kroku

Porady ekspertów

7 rano. Patrzysz w lustro i… z zazdrością myślisz o tych wszystkich szczęściarach z prostymi włosami. Twoja fryzura pozostawia wiele do życzenia. Włosy nie chcą się układać,  są wrażliwe na wilgoć i się puszą. Próba ich ujarzmienia znów kończy się fiaskiem.

Jeśli opisana sytuacja dotyczy też Ciebie to znak, że powinnaś wybrać się do fryzjera na keratynowe prostowanie włosów.

Keratyna odżywia i chroni

Zabieg keratynowego prostowania włosów zapewnia maksymalną regenerację ich struktury. Keratyna (podstawowy budulec włosów) jest przez nie wchłaniana pod wpływem wysokiej temperatury. To dzięki niej na kosmykach powstaje ochronna warstwa, która będzie je chronić przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak słońce, deszcz czy wiatr. Zabieg jest wykonywany przy użyciu prostownicy, dlatego dodatkową jego zaletą jest wygładzenie i wyprostowanie włosów.

Zobacz też: 3 kultowe marki produktów do włosów

Jak wygląda zabieg?

Do wykonania zabiegu potrzebne są odpowiednie kosmetyki (szampon, keratyna, odżywka), pędzelek do aplikacji, miseczka, rękawiczki ochronne, grzebień, suszarka z chłodnym nawiewem oraz prostownica, która może nagrzać się do 200-210 stopni.

Krok 1

Na początek fryzjer sprawdzi kondycję i strukturę włosów oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie dobierze odpowiednią mieszankę profesjonalnych produktów do pielęgnacji, która pozwoli uzyskać oczekiwany efekt.

Krok 2

Twoje włosy zostaną umyte szamponem oczyszczającym i wysuszone.

Krok 3

Fryzjer nałoży mieszankę keratynową na pasma włosów (ok. 1 cm od skóry) i pozostawi ją na 15 minut. W tym czasie aktywne składniki wnikają w strukturę włosów.

Krok 4

Włosy zostaną wysuszone, a następnie podzielone na pasma i wyprostowane. Ilość przeciągnięć jest uzależniona od kondycji włosów (na ogół 3-6 razy).

Krok 5 

Na koniec fryzjer jeszcze raz umyje włosy szamponem wygładzającym i nałoży na całą ich długość odżywcze serum.

Ciesz się efektem na dłużej

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania będą nawilżone, lśniące i proste. Unikniesz puszenia i elektryzowania, a Twoja fryzura zostanie wygładzona. Nie musisz się martwić, włosy będą również podatne na stylizację.

Czy wiesz, że…

Każde mycie skóry głowy powoduje wypłukiwanie się keratyny ze struktury włosów, dlatego efekt zabiegu nie jest trwały. Można się nim cieszyć około 3-5 miesięcy. Niestety, keratynowe prostowanie włosów jest czasochłonne, w zależności od długości i grubości włosów może zająć od 3 do 5 godzin.

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy odpowiednio zadbać o fryzurę w domu. Używaj delikatnego szamponu wygładzającego oraz odżywki bez parabenów i SSL (siarczany przyśpieszają wypłukiwanie keratyny). Nie spinaj i nie wiąż mocno włosów przez dwie doby. Wstrzymaj się też z koloryzacją (przynajmniej dwa tygodnie). Stosowanie się do zaleceń fryzjera pozwoli Ci dłużej cieszyć się efektem odżywionych i prostych włosów.

Fryzjerkę, która wykona zabieg keratynowego prostowania włosów znajdziesz tutaj.