2018-05-29 15:10:26

Modne trendy kolorystyczne

Porady ekspertów

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami w kwestii kolorów. Jesienią chętnie nosimy rzeczy bordowe, brązowe i pomarańczowe, zimą – czarne, szare i błękitne. Ogólna zasada jest taka: im cieplej, tym jaśniejsze barwy powinny dominować w stylizacji. Przedstawiamy Wam kolory, jakie będą dominować w tym sezonie.

Pastelowe barwy

Pastelowe róże, pomarańcze i błękity świetnie sprawdzają się przy największych upałach, gdyż odbijają światło, a nie je pochłaniają. Jeśli do tego ubrania są wykonane z przewiewnych materiałów (bawełny, lnu), mamy gwarancję, że temperatura nie będzie nas wykańczać. Pastele dobrze łączą się z bielą, a cała jasna stylizacja sprawia, że wyglądamy młodo i świeżo. Pastelowe ubrania sprawdzą się także na wszelkich letnich imprezach – ślubach, komuniach, chrzcinach. Pamiętajcie, że nie będą do nich pasować ciężkie dodatki, więc zdecydujcie się na takie, które podkreślą lekkość i delikatność tych barw.

Fiolet w stylizacji

Ten kolor zdominuje w tym roku świat mody, ale musisz go ostrożnie łączyć z innymi elementami. Aby nie wyglądać ponuro, nie stawiaj na czerń ani na brązy. Najlepiej sprawdzą się złote, zielone czy białe akcenty. Fiolet nie lubi konkurencji, więc postaraj się ograniczyć liczbę dodatków i kolorów w pozostałych częściach stroju. Jako intensywna barwa przyciąga wzrok, dlatego dobrze się zastanów, który element stylizacji wyeksponujesz za jego pomocą. Podkreśl to, co uważasz za swój największy atut – fiolet odwróci uwagę od niedoskonałości.

Biel zawsze modna

Biel jest zawsze modna i odpowiednio dobrana będzie świetna na każdą okazję. Dobrze łączy się z każdym kolorem – zarówno z lekkimi pastelami, jak i ciężką czernią czy czerwienią. Uniwersalnym letnim połączeniem jest zestawienie białej, lejącej się koszuli z błękitnymi spodniami – sprawdzi się ono zarówno w pracy, jak i na rodzinnej imprezie. Biel lubi też łączenie z mocnymi kolorami, dlatego nie wahajcie się dobierać do niej mocnej czerwieni, granatu czy wspomnianego już fioletu.

Stylistkę, która odmieni Twoją garderobę znajdziesz tutaj: klik