2018-05-09 11:33:06

Lifting rzęs - na czym polega

Porady ekspertów

Liftingowi od teraz może poddać się nie tylko nasza skóra, ale również rzęsy. Najnowszy zabieg kosmetyczny pokochało już wiele kobiet. Sprawdź na czym on polega i jakie daje efekty.

Jak wygląda zabieg

Modelowanie kształtu rzęs polega głównie na nakładaniu na nie specjalnych produktów, które pozwalają na ich podniesienie od nasady aż po same końce oraz długotrwałe podkręcenie przypominające to, jakie zalotka daje jedynie na chwilę. Rzęsy są optycznie zagęszczone i wydłużone, a dodatkowe nałożenie czarnego pigmentu je przyciemnia, co daje efekt jak po jednej warstwie tuszu. Zabieg daje dużo bardziej subtelniejszy efekt niż ten, jaki dają sztuczne rzęsy, ale dłużej się utrzymuje. Oczy, dzięki niemu stają się bardziej wyodrębnione, a nasze spojrzenie nabiera głębi.

Kto może poddać się liftingowi rzęs

Zabieg nie ma ograniczeń wiekowych. Metoda jest bezpieczna i mało inwazyjna dla oczu, bowiem na powieki kładzie się ochronną silikonową nakładkę. Poddać się mu może zatem każdy, kto nie ma większego problemu z oczami. Przeciwwskazaniem są tu natomiast takie choroby jak jaskra czy zaćma bądź zapalenie spojówek. Trzeba o nich oczywiście wcześniej poinformować kosmetyczkę. Lifting rzęs najlepiej poleca się najczęściej kobietom o rzęsach krótkich, rzadkich i prostych, gdyż na nich najlepiej będą widoczne rezultaty zabiegu.

Jak długo utrzymuje się efekt

Prawidłowo przeprowadzony zabieg, gdzie nakłada się również odżywkę keratynową dodatkowo wzmacniając i nawilżając przy tym rzęsy, utrzymuje się bardzo długo. Efekty powinny być widoczne przez cały cykl życia rzęsy, czyli od 8 do nawet 16 tygodni. Przeważnie jednak utrzymuje się on średnio ok. 7 tygodni. Dłuższe utrzymanie tego efektu możliwe jest również przez pielęgnację. Szczególnie istotny jest moment do 24 godzin po zabiegu, gdzie nie można pocierać oczu czy nakładać na nie tuszu, by nie zepsuć całego zabiegu.

Znajdź kosmetyczkę, która zrobi Ci lifting rzęs w przystępnej cenie oraz w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, tutaj: klik.