2018-12-28 11:11:36

Laminowanie rzęs: na czym polega zabieg?

Porady ekspertów

Laminowanie rzęs zostało okrzyknięte zabiegiem roku 2018. Sprawia, że spojrzenie jest wyraziste i bardziej kobiece. Unosi, podkręca i przyciemnia naturalnie piękne rzęsy. Bez efektu sztuczności! Wypróbujesz?

Laminowanie, nazywane też często keratynowym liftingiem rzęs, polega na nałożeniu specjalnej odżywki, która jednocześnie jest aktywatorem pigmentu. Preparat pogrubia i wydłuża rzęsy, a czarny pigment podkreśla kontur oka.

Czy wiesz, że…

Laminowanie zaliczane jest do zabiegów leczniczych, ponieważ odżywia włoski keratyną. Rzęsy po nim są chronione przed promieniami UV i negatywnym działaniem kosmetyków.

Jak wygląda laminowanie rzęs?

Krok 1.

Stylistka odtłuszcza rzęsy i kładzie pod oczy płatek, który ochrania skórę przed produktami użytymi podczas zabiegu oraz chroni przed sklejeniem rzęs.

Krok 2.

Na górną powiekę jest nakładany silikonowy wałeczek, za pomocą którego nakręca się górne rzęsy. Następnie kosmetyczka rozprowadza na rzęsach odżywkę. Preparat sprawia, że łuski (komórki zewnętrznej warstwy) otwierają się i wchłaniają składniki aktywne. Dzięki temu włoski podnoszą się od nasady i podkręcają. W ich głąb wprowadzane są również składniki, które odpowiadają za grubość, przez co rzęsy wydają się większe i bardziej wyraziste.

Krok 3.

Kiedy odżywka wyschnie, na włoski nakładany jest jeden z czterech odcieni pigmentu, to on sprawia, że rzęsy są bardziej wyraziste.  

Krok 4.

Kosmetyczka aplikuje odżywczą keratynę w postaci olejku. Zawiera ona proteiny zboża, soi i hydrolizowanej keratyny.

Po zabiegu przez dobę nie należy: pocierać oczu, moczyć rzęs, malować oczu, i unikać sauny oraz basenu. W kolejnych dniach warto nakładać na włoski olejek rycynowy w celu dodatkowego odżywienia. Jeśli chcesz dodatkowo podkreślić efekt, możesz wytuszować rzęsy.

Czy laminowanie rzęs jest bezpieczne?

Zabieg przeprowadzony przez kosmetyczkę jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Nie występuje po nim podrażnienie czy uczulenie (preparaty nie dotykają oczu). Laminowanie rzęs wykonywane jest na leżąco z zamkniętymi oczami, dlatego można się podczas niego zrelaksować. Zabieg trwa około 80 minut. Na jego efekty trzeba poczekać dobę, a utrzymują się one przez cykl życia rzęsy, czyli przez około 8 tygodni. Laminowanie rzęs to zabieg semipermamentny, czyli działający na rzęsy, które aktualnie masz. Wraz ze wzrostem czy wypadaniem – wrócą one do naturalnego kształtu i koloru.

Czy wiesz, że…

Przeciwskazaniami do laminowania rzęs są: 

 - choroby skóry twarzy,

 - alergia,

 - zapalenie rogówki,

 - nadwrażliwość oczu,

 - ciąża,

 - jęczmień na powiece,

 - infekcje oczu,

 - chemioterapia.

Jakie efekty daje laminowanie rzęs?

Laminacja ma chronić i zapewniać odpowiednie nawilżenie dla rzęs naturalnych, a także odbudowywać utracone proteiny. Po zabiegu rzęsy są nawilżone, miękkie, błyszczące i wyraźnie podkręcone.

Laminowanie rzęs jest dla osób, które:

 * mają proste rzęsy,  

 * mają opadającą powiekę,

 * mają zniszczone rzęsy,

 * mają naturalnie rosnące rzęsy w dół,

 * chcą podkręcić i pogrubić naturalne rzęsy.

Keratynowe laminowanie rzęs unosi, pogrubia i przyciemnia rzęsy. Daje naturalny efekt i sprawia, że spojrzenie jest wyraziste, a rzęsy dogłębnie odżywione.

Kosmetyczkę, która wykona laminowanie rzęs znajdziesz tutaj.