2018-06-08 10:36:33

Jak zrobić hennę krok po kroku

Porady ekspertów

Dobrze zrobione brwi są ozdobą i oprawą oczu. "Dobrze zrobione" to takie, które są odpowiednio wyregulowane, kształtem pasują do rysów twarzy, a ich barwa współgra z kolorem włosów, oczu i karnacji. Dziś skupimy się na tym, jak zrobić hennę krok po kroku.

Henna – czemu warto ją stosować?

Henna to naturalny barwnik wykorzystywany do przyciemniania włosów, w tym rzęs i brwi. Efekt po jej nałożeniu utrzymuje się do dwóch tygodni, w czasie których nie trzeba podkreślać brwi za pomocą kolorowych kosmetyków, dlatego jest to bardzo wygodna forma upiększania się. Najlepiej przynajmniej początkowo wykonywać ją u kosmetyczki, aby kolor był dobrze dobrany i aby całość była równa i estetyczna.

Na początek – wybór odpowiedniej henny

Zacznijmy od właściwego koloru preparatu. Dobrze dobrany kolor to taki, który jest zbliżony do koloru naszych włosów – wtedy efekt będzie widoczny, ale subtelny. Nie oznacza to, że musi być taki sam. Kolor o jeden lub dwa tony ciemniejszy także się sprawdzi. Nie warto stosować tonów jaśniejszych, bo wtedy twarz stanie się zbyt jednolita i straci wyrazistość.

Na czarną hennę powinny zdecydować się wyłącznie brunetki, brąz i ciemny brąz będą odpowiednie dla kobiet o włosach kasztanowych, rudych i brązowych, zaś jasny brąz sprawdzi się u jasnych szatynek i ciemnych blondynek. Szary lub grafitowy polecamy blondynkom o jasnej karnacji, a blond – platynowym blondynkom. Te rady są uniwersalne, pamiętajcie jednak, że wiele zależy także od koloru oczu i karnacji.

Jak zrobić hennę krok po kroku?

Jeśli nigdy wcześniej jej nie robiłyśmy, przed nałożeniem jej na brwi zróbmy najpierw próbę uczuleniową na małym skrawku skóry. Gdy po 24 godzinach nie zauważymy niepokojących objawów, będziemy mieć pewność, że nie jesteśmy uczulone.

  1. Pierwszy krok to dokładny demakijaż w okolicy brwi. Warto się upewnić, czy mają zadowalający nas kształt. 
  2. Odtłuszczamy brwi przez przemycie ich kilka razy tonikiem.
  3. Okolice brwi smarujemy wazeliną lub tłustym kremem – unikniemy dzięki temu przypadkowego zabarwienia skóry wokół brwi.
  4. Rozrabiamy hennę: do małego szklanego lub plastikowego pojemnika wsypujemy trochę henny – im więcej, tym kolor będzie ciemniejszy. Dodajemy kilka kropel wody utlenionej i mieszamy. Konsystencja całości ma być jednolita. W razie potrzeby dodajemy więcej barwnika lub wody utlenionej, pamiętając, że całość nie może być zbyt rzadka.
  5. Nakładamy pędzelkiem na brwi, zaczynając od strony nosa i kierując się do zewnętrznej części brwi. Ruchy powinny być delikatne i powolne – lepiej na początku zrobić brwi za wąsko, a potem je poprawić, bo henna trudno się zmywa.
  6. Odczekujemy kilka minut – od 1 do 10. Im dłużej preparat pozostanie na brwiach, tym kolor będzie wyrazistszy.
  7. Zmywamy hennę płatkiem kosmetycznym zmoczonym w ciepłej wodzie, zaczynając od tej, którą pomalowałyśmy jako pierwszą. Przecieramy płatkiem do czasu, aż nie będzie na nim resztek henny.

Kilka porad na koniec

Pamiętajcie, żeby ewentualne nierówności od razu usuwać patyczkiem kosmetycznym zmoczonym wodą – wtedy skóra nie zdąży się zabarwić i nie zostaną na niej plamy. Należy precyzyjnie trzymać się wyznaczonego czasu stosowania preparatu, aby osiągnąć naturalny efekt. Nie starajcie się robić henny "na szybko", w wolnej chwili, bo efekty mogą być opłakane.

Kosmetyczkę, która zrobi Ci perfekcyjną hennę brwi znajdziesz tutaj: klik