2017-12-21 09:44:59

Jak dobrać odpowiedni model rzęs

Porady ekspertów

Jak dobrać odpowiedni model rzęs?

Gęste rzęsy, które dodają uroku to marzenie niejednej kobiety. Naturalne zazwyczaj bywają krótkie i rzadkie, stąd niezwykłą popularnością cieszą się sztuczne rzęsy, te doklejane na jeden wieczór oraz te, przedłużane metodą objętościową czy metodą 1:1. Decydując się na przedłużanie rzęs, należy pamiętać, że powinny one być odpowiednio dobrane do kształtu naszego oka. Jak je dobrać w zależności od układu i wielkości oka dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Małe oczy - jaki rodzaj rzęs wybrać?

Najczęściej na sztuczne rzęsy decydują się kobiety, które mają stosunkowo niewielkie oczy, co wiąże się również z krótkimi i rzadkimi rzęsami. Przy doborze rzęs należy kierować się przede wszystkim tym, aby rzęsy sprawiały wrażenie naturalnych. Nie mogą one być nadmiernie ciężkie i długie, gdyż efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Jednym z modeli, który nadaje się do tego typu oka jest model Carmen lub kępki Perhaeps, które wypełnią oko i sprawiają, że jest bardziej wyraziste. Możemy również wybrać rzęsy, które zaokrąglają oko. Efekt taki uzyskamy wybierając rzęsy dłuższe na środku i nieco krótsze po bokach.

Jak podkreślić duże oczy sztucznymi rzęsami?

Jeśli posiadasz duże oczy wystarczy delikatnie wydłużyć i zagęścić rzęsy, aby podkreślić ich urok. W tym przypadku warto więc wybrać modele posiadające stożkowe zakończenia rzęs, które imitują naturalny włos. Dzięki nim uzyskasz naturalny efekt.

Sztuczne rzęsy sposobem na wydłużenie okrągłych oczu

W przypadku okrągłych oczu warto przedłużanie rzęs rozpocząć od środka oka zwiększając stopniowo długość włosków, tak, aby w zewnętrznych kącikach oczu były znacznie dłuższe rzęsy. W przypadku okrągłych oczu sprawdzą się różnej długości kępki rzęs.Stosując różnej długości kępki będziemy w stanie wymodelować odpowiedni kształt rzęs, dopasowując go do oka. Efekt naturalnych rzęs można uzyskać stosując rzęsy bez widocznych zakończeń włosa.

Głęboko osadzone oczy

Kobiety z tego typu oczami są wyjątkowo obdarzone przez naturę wyrazistym spojrzeniem. Zatem stosując sztuczne rzęsy należy uważać, aby nie wybrać modelu, który przytłoczy i obciąży nam oko. Dobrym wyborem są rzęsy o różnej długości włosków. Dzięki temu efekt będzie naturalny.

 

Dobór rzęs do kształtu oka to jednak nie wszystko, warto także wiedzieć czym różnią się techniki przedłużania rzęs i którą z nich wybrać.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 czym się charakteryzuje?

Metoda 1:1 to podstawowa technika stosowana przy przedłużaniu rzęs. Polega ona na doklejaniu rzęs sztucznych do naturalnych w proporcji 1:1. Umożliwia ona zmianę kształtu oka oraz wydłużenie rzęs. Doklejanie ma miejsce w ostatniej fazie wzrostu, dlatego uzupełnianie rzęs związane jest z cyklem ich wypadania w okresie 3-4 tygodni od aplikacji.

 Efekt Wow, czyli przedłużanie rzęs metodą 3D

Objętościowe przedłużanie rzęs 3D polega na doklejaniu 3 rzęs sztucznych do jednej naturalnej rzęsy. Aplikowane rzęsy cechują się lekkością i komfortem noszenia. Polecana jest dla kobiet, które chcą osiągnąć efekt maksymalnego zagęszczenia.

Mylnym spostrzeżeniem może być fakt, że jest to metoda obciążająca naturalne rzęsy. Sztuczne rzęsy aplikowane w tej metodzie są niezwykle lekkie i nie obciążają naturalnych rzęs.

Sztuczne rzęsy dodają uroku i zaoszczędzają czasu przy codziennym makijażu, jednak zanim zdecydujemy się na ich aplikację skonsultujemy ich długość i kształt z kosmetyczką bądź stylistką rzęs i brwi.