2018-04-26 13:12:50

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Porady ekspertów

W dopasowaniu idealnej fryzury niezwykle ważny jest kształt twarzy. To głównie na nim powinna się opierać cała koncepcja obcięcia, która dobrze dopasowana sprawi, że będziemy wyglądać perfekcyjnie. Przekonajcie się same, jakie to proste.

Twarz owalna

Jest to najbardziej pożądany kształt twarzy, gdyż do niego pasuje praktycznie każda fryzura.Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie eksponować zbytnio wysokiego czoła. Gdy decydujemy się na rozpuszczone włosy, nie robimy przedziałka na środku głowy, ale z boku. Dla wyrównania proporcji możemy pokusić się także o postrzępioną grzywkę i dziewczęcy kucyk.

Twarz kwadratowa

Cechą charakterystyczną dla typu jest szeroka żuchwa i czoło, dlatego trzeba unikać prostych cięć i grzywek. Najlepiej, żeby włosy były obcięte asymetrycznie na np. boba, ale żeby ich długość była najkrócej do obojczyków. Wysmuklenia doda z pewnością również prosty trik stosowany przez wiele gwiazd, czyli spięcie wszystkich włosów do tyłu.

Twarz w kształcie serca

Dla takiej buzi najlepsze będą takie fryzury, które przysłonią nieco zbyt ostry kształt brody. Sprawdzi się w tym przypadku na pewno mocne cieniowanie kosmyków oraz delikatne lekkie fale. Mile widziane są także poszarpane grzywki obcięte na prosto bądź na bok czy krótka długość włosów, jak na chłopaka.

Twarz pociągła

Właścicielki tego typu twarzy muszą zadbać przede wszystkim o objętość włosów np. poprzez robienie lekkich fal i później ich rozczesywanie. W celu wyrównania proporcji rysów posłuży także krótka fryzura jak na boba, ale z długością do linii brody. Ponadto uroku tutaj może dodać prosta grzywka, która optycznie zwęzi twarz.

Twarz okrągła

Każda dobrana fryzura powinna mieć na celu zwężenie rysów twarzy. Pomocna w tym może być grzywka na bok, najlepiej ścięta pod kątem. Dobrym rozwiązaniem jest również  obcięcie na krótko i prosto włosów oraz zrobienie przedziałka na środku. Unikać natomiast trzeba skośnego boba i prostej ciężkiej grzywki.

Fryzjera, który wyczaruje Wam perfekcyjną fryzurę dopasowaną do Waszego typu twarzy, możecie znaleźć tutaj: klik.