2018-07-25 09:58:29

Depilacja pastą cukrową. Jak wygląda zabieg?

Porady ekspertów

Może trudno w to uwierzyć, ale setki lat temu cukier był używany nie tylko do słodzenia. Roztopiony, w postaci karmelu, służył kobietom do usuwania zbędnych włosków. Dziś depilacja pastą cukrową zdobywa coraz więcej fanek. Dlaczego? Jest skuteczna i bezpieczna.

Ceniona od wieków

Pastę cukrową, co prawda nie w takiej formie jak dziś, stosowały do depilacji Arabki na Bliskim Wschodzie. Magiczną miksturę do usuwania zbędnego owłosienia stanowił karmel, czyli roztopiony cukier. Choć dziś dodaje się do niego jeszcze sok z cytryny i łagodzącą mieszankę ziół to masa cukrowa jest tak samo skuteczna, jak setki lat temu.

Jak wygląda zabieg depilacji pastą cukrową?

Pasta cukrowa okleja włoski, ale nie przykleja się do skóry, co znacznie zmniejsza ból i nie drażni naskórka. Można ją stosować nawet na bardzo krótkie włoski (1-2 milimetry), dzięki czemu nie trzeba czekać na odpowiedni odrost. Depilacja może odbywać się dwoma sposobami:

   -  na ciepło (rozpuszczona pasta jest nakładana drewnianą lub plastikową szpatułką na ciało, na nią przyklejany jest pasek materiału, dociskany i zrywany energicznym ruchem),

   -  na zimno (masa rozciągana jest na skórze do około 4-centymetrowej warstwy, a następnie energicznie ściągana).

Pamiętaj!

Gorącą pastą cukrową można się poparzyć. Jeśli decydujesz się na metodę depilacji na ciepło – powierz skórę ekspertkom, które zadbają o to, by zabieg był komfortowy i przebiegał w miłej atmosferze.

Jak się przygotować do depilacji pastą cukrową?

Dzień przed depilacją pastą cukrową warto zrobić peeling. Dzięki niemu usuniemy martwy naskórek, co sprawi, że masa nie przyklei się do skóry. Peeling w formie masażu podniesie również włoski i wyciągnie te wrośnięte w naskórek. Domowe złuszczanie warto zakończyć odpowiednim nawilżeniem skóry. Przed samym zabiegiem pamiętaj, aby odtłuścić skórę pudrem albo talkiem - to zagwarantuje, że pasta nie przyklei się do naskórka.

S.O.S. po depilacji?

Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są niewielkie (można ich uniknąć nakładając pastę pod włos, a zrywając z włosem). Kosmetyczka przeprowadzająca zabieg po usunięciu owłosienia przetrze skórę oliwką lub tonikiem oraz nawilży kremem. Po depilacji pamiętaj o regularnym peelingu - tylko ścieranie naskórka może zapobiec wrastaniu włosków.

Czy wiesz, że…

Pastę cukrową można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy, że zagotujesz ¼ szklanki wody, a do wrzątku dodasz 2 szklanki cukru i ¼ szklanki soku z cytryny. Miksturę mieszaj do momentu, aż cukier całkowicie się rozpuści. Jednolitą masę gotuj przez około 40 minut, mieszając od czasu do czasu. Pasta cukrowa będzie gotowa, gdy nabierze bursztynowego koloru, a na jej powierzchni pojawią się bąbelki.

Gładkie nogi aż do 3 tygodni

Depilacja pastą cukrową gwarantuje efekt gładkich nóg aż do 3 tygodni. To jednak nie jedyna jej zaleta. Jest najbezpieczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia dla alergików (wyłącznie naturalne składniki) i osób zmagających się z pękającymi naczynkami czy żylakami. Można ją stosować na wrażliwe miejsca takie jak pachy czy okolice bikini.

Kosmetyczkę, która zadba o gładką skórę, znajdziesz tutaj: klik.