2018-02-19 12:10:04

Czym zajmuje się stylistka brwi

Porady ekspertów

Odpowiedni kształt brwi podkreśla piękno twarzy nadając jej charakteru. Regulacja brwi jest więc jednym z ważniejszych elementów dbania o swój wygląd. Warto skorzystać z pomocy specjalistki lub specjalisty od regulowania brwi. W dzisiejszym artykule opowiemy Wam na czym dokładnie polega praca profesjonalnej stylistki brwi.

Czym tak naprawdę zajmuje się stylistka brwi?

Stylistka brwi to specjalistka, która na co dzień zajmuje się regulowaniem brwi. Różnica pomiędzy samodzielnym modelowaniem brwi a wizytą u stylistki jest taka, że stylistka dobierze odpowiedni kształt brwi pasujący do naszej twarzy. Dzięki temu nasze brwi podkreślą piękno twarzy. Stylistka pracując z klientką powinna mieć wizję tego, w jaki sposób wyprofilować linię górną i dolną, tak, aby klientka mogła z łatwością dbać o swoje brwi po wizycie. W zakres kompetencji stylistki brwi wchodzi również przeprowadzenie instruktażu, po którym klientka będzie wiedzieć jak dbać o brwi każdego dnia, tak, aby zachować ich kształt.

Jak wygląda wizyta u stylistki brwi?

Wizyta u specjalistki rozpoczyna się od rozmowy, w której to klientka przedstawia swój wymarzony kształt brwi. Kolejno stylistka przechodzi do analizy rysów twarzy oraz wykonania zdjęcia brwi przed regulacją. Wykonuje dokładny demakijaż, dezynfekcję oraz odtłuszcza włoski, a następnie nadaje kształt łukom. Narzędziami, które służą jej do regulacji brwi są nożyczki, pęseta oraz pędzelki. Po stylizacji stylistka brwi najczęściej nakłada hennę, dobierając jej odcień do cery, karnacji oraz włosów klientki.

Po wykonanym zabiegu stylistka nakłada produkt o działaniu antybakteryjnym, a następnie, aby zniwelować zaczerwienienie stosuje korektor, który je maskuje.

Na koniec specjalistka wykonuje ponownie zdjęcie, aby klientka mogła porównać, jak jej brwi wyglądały przed zabiegiem i po nim.

Najczęstsze problemy związane z regulacją brwi

Kobiety bardzo często narzekają na naturalny kształt brwi oraz na ich kondycję. Często regulując brwi w domu przesadzają z ich wyrywaniem, próbując stworzyć idealny i wymarzony kształt. Tego typu sytuacje kończą się jednak tragicznie dla brwi. Brak wiedzy na temat stylizacji sprawia, że samodzielne regulowanie staje się uciążliwe i nieopłacalne. Kobiety najczęściej nie wiedzą, które włoski powinny być wyrwane, a których nie powinno się wyrywać. Dodatkowo cenną informacją, o której mało kobiet wie jest fakt, że w regulacji brwi do dłuższych włosków powinno się używać małych, specjalnych nożyczek, gdyż wyrywanie włoska grozi ubytkiem w łuku brwiowym.  

Kiedy kobieta powinna umówić się na wizytę do stylistki brwi?

Regulacja brwi to zabieg, który należy regularnie powtarzać. Do stylistki brwi najlepiej zgłosić się jeśli mamy problem z wystylizowaniem brwi lub gdy nasza samodzielna stylizacja uszkodziła kształt regulowanych brwi. Wizyty u stylistki powinny odbywać się również wtedy, gdy przy usuwaniu dłuższych włosków, w brwi pojawiły się ubytki.