2018-11-06 10:52:37

5 zabiegów, które warto wykonać jesienią

Porady ekspertów

Jesień da się lubić! To okres, kiedy możesz skupić się wyłącznie na sobie i odpowiednio zadbać o urodę. Chwila odpoczynku od promieni słonecznych pozwoli zafundować skórze zabiegi, o których latem mogłaś tylko pomarzyć. Na co warto postawić tej jesieni? Podpowiadamy!

Kwasy? AHA! 

Twoja skóra jest szara i pozbawiona blasku? Pora na złuszczanie! Jesień to idealna pora na zabiegi z użyciem kwasów. Do wyboru jest kilka: AHA (mlekowy, glikolowy, jabłkowy, cytrynowy i migdałowy), BHA (kwas salicylowy) i PHA (glukonolakton, glukoheptanolaktan i kwas laktobionowy). Najczęściej stosowane są kwasy AHA, które są najsilniejsze z wymienionych, ale też dają najlepsze efekty. Złuszczają i nawilżają skórę. Mogą rozjaśnić przebarwienia i wyrównać koloryt. Wszystko zależy od rodzaju i stężenia kwasu. Dlatego warto zaufać profesjonalnej kosmetyczce, która dobierze odpowiedni preparat do Twojej skóry. 

Złuszczanie na start 

Popularnym, jesiennym zabiegiem jest mikrodermabrazja, czyli peeling mechaniczny. Zabieg złuszcza wierzchnie warstwy naskórka i stymuluje wzrost nowych komórek. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa i zdarzają Ci się często reakcje alergiczne, postaw na mikrodermabrazję diamentową. Podczas zabiegu możesz mieć wrażenie zasysania skóry do wnętrza głowicy urządzenia. Nie musisz się bać - to nie boli.

Dla skóry z przebarwieniami czy z rozszerzonymi porami polecana jest mikrodermabrazja korundowa, która do złuszczania wykorzystuje kryształki glinu. Proszek jest w pełni organiczny, a aplikacja pod dużym ciśnieniem pozwala na usunięcie obumarłych komórek i zanieczyszczeń.

Osobom, które potrzebują dotlenienia i odmłodzenia twarzy zaleca się mikrodermabrazję tlenową. Podczas zabiegu wykorzystywany jest tlen i sól fizjologiczna, aplikowane pod dużym ciśnieniem (podobnie jak przy zabiegu korundowym).

Bye, bye pajączki!

„Pajączki” to Twoja zmora? Nie martw się! Jest na nie sposób. Laser! Naczynia krwionośne wypełnione hemoglobiną pochłaniają światło urządzenia, co prowadzi do zniszczenia ścianek naczyń. Piękna skóra bez czerwonych plam jest w zasięgu ręki. Pamiętaj tylko, że dla uzyskania najlepszych efektów zabieg należy powtórzyć kilka razy w odstępach 3-4 tygodnie. Na szczęście jest on krótki, bezbolesny i w pełni bezpieczny.

Energetyczny koktajl dla skóry

Jeśli Twoja skóra potrzebuje zastrzyku energii, a Tobie niestraszna igła, umów się na mezoterapię. Zabieg polega na płytkich nakłuciach skóry w celu wprowadzenia do niej substancji odżywiających lub nawilżających. Najczęściej w naskórek wstrzykuje się kwas hialuronowy albo mieszankę witamin i minerałów.

W przypadku, kiedy skóra jest wyjątkowo zmęczona, funduje się jej osocze bogatopłytkowe, które zawiera substancje aktywne poprawiające jędrność i koloryt skóry. Dodatkowo zmniejsza zmarszczki i bruzdy, a po zabiegu skóra jest napięta i pełna blasku. Naprawdę warto!

Wyautuj włoski

Nadmierne owłosienie możesz szybko i skutecznie usunąć, korzystając z depilacji laserowej. Wiązka lasera, która jest emitowana wprost na skórę usuwa włoski razem z cebulkami. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Pamiętaj, że do całkowitego usunięcia owłosienia potrzeba kilku zabiegów, ponieważ laser działa wyłącznie na włosy w fazie wzrostu. Depilację laserową najlepiej wykonywać w odstępach miesięcznych przez pół roku. 

Kosmetyczkę, która wykona jesienne zabiegi znajdziesz tutaj.