2018-04-18 12:25:39

5 wiosennych hitów w zdobieniu paznokci

Porady ekspertów

Wiosna to przede wszystkim zmiany.  Nie ominą one również sfery manicure. Jeżeli masz zamiar odmienić swój swój dotychczasowy mani, sprawdź, jakie wzorki na paznokciach będą teraz najmodniejsze.

Polne kwiaty

Na zewnątrz wszystko kwitnie, więc w zdobieniu paznokci pojawią się również kwiaty. Nie będą to jednak jak dotychczas róże, tylko piękne polne kwiaty. Im delikatniejsze czy rozmazane, tym bardziej będą przypominać prawdziwą łąkę. Można je będzie namalować na jednym paznokciu bądź na wszystkich. Warto jedynie pamiętać o tym, żeby płytka bazowa była delikatna, najlepiej w kolorach nude albo praktycznie bezbarwna. Najważniejsze są bowiem kwiatki i to na nich ma być skupiona uwaga.

Minimalistyczne paski

Cienkie paseczki na trzech wybranych paznokciach staną się idealną alternatywą dla fanek minimalizmu. Łatwo je wykonać, a efekt będzie oszałamiający. To zdobienie najlepiej namalować czarnym lub białym lakierem za pomocą małego pędzelka. Paski mają się wyróżniać, ale nie mogą jednocześnie przyćmić koloru bazowego. Z tego powodu tło powinno być w nieco jaśniejszym tonie i posiadać matowe wykończenie.

Metaliczne ornamenty

Delikatnie różowe paznokcie nigdy nie wyjdą z mody. Teraz jednak otrzymają interesujący dodatek w postaci wyjątkowych ornamentów. Mogą być to esy-floresy bądź precyzyjnie namalowane łapacze snów. Ważne, by były one wykonane metalicznym lakierem na serdecznym paznokciu. W przypadku hybryd można pokusić się o błyszczący pyłek, który nada pięknego wykończenia zdobieniu.

Tropikalne liście

Ciepłego klimatu nie zabraknie także w manicurze. Będzie go można poczuć, dzięki  różnorodnym tropikalnym liściom, które pojawią się w soczyście zielonym kolorze. Tę propozycję pokochają na pewno wielbicielki mocnych akcentów, gdyż zdobienie powinno pojawić się na wszystkich paznokciach. Całość ma na celu przypominać prawdziwą dżunglę.

Błyszczące dodatki

We wcześniejszych sezonach modne były mocno brokatowe paznokcie. Na wiosnę natomiast pojawią się błyskotki w postaci cyrkonii czy ćwieków. Będą one w dużych rozmiarach 3D, przez co nadadzą przestrzenności paznokciom. Można je stosować w dużych ilościach, ale tylko na jednym paznokciu, np. serdecznym czy środkowym. To ciekawy pomysł na urozmaicenie mani ślubnego bądź weselnego.