2018-06-28 14:34:00

5 fryzur idealnych na wesele

Porady ekspertów

Sezon weselny trwa w pełni. Wiąże się on z wielkim przygotowaniami, gdzie oprócz wyboru sukienki, czeka na nas dobranie do niej idealnie pasującej fryzury. Postaramy się Wam bardziej ułatwić to zadanie, dlatego przedstawiamy 5 topowych pomysłów na uczesanie się na wielkie uroczystości jak wesela.

Dziewczęcy kucyk

To propozycja dla kobiet, które lubią prostotę i zdecydowały się na suknie np. z odkrytymi plecami. Kucyk można stworzyć na dwa sposoby: nisko przy samym karku albo wysoko na praktycznie samym czubku głowy. Najlepiej będzie się on prezentował na długich i gęstych włosach. Jeżeli jednak nie jesteście właścicielkami takich kosmyków, zawsze możecie przed upięciem natapirować włosy, żeby nadać im większej objętości. Całość będzie prezentować się niezwykle dziewczęco i z klasą.

Naturalne fale

Jeżeli nie przepadacie  za spinaniem włosów, to na pewno opcja delikatnych fal przypadnie Wam do gustu. Zrobicie je z użyciem prostownicy, na którą trzeba nawijać kosmyki. Możecie stworzyć je również za pomocą lokówki, ale efekt nie będzie aż tak naturalny. Dla ułatwienia sobie pracy, należy podzielić włosy na sekcje i pojedynczo kręcić każde pasmo. Po zakręceniu wszystkich włosów należy je delikatnie roztrzepać rękami, by były delikatniejsze i spryskać je następnie lakierem w celu utrwalenia całości.

Romantyczny warkocz

Warkocze będą pasować praktycznie do każdej stylizacji, szczególnie, gdy jesteście fankami stylu boho. Możecie upleść go na bok w postaci kłosa lub dobierańca (warkocz francuski) wokół głowy. Uczucie lekkości fryzurze dodacie poprzez wyciągnięcie paru pasemek i poluzowanie włosów. Z godziny na godzinę upięcie będzie jeszcze lepiej się prezentować, bo wystające kosmyki nadadzą mu niezwykłej delikatności i romantyczności.

Artystyczny nieład

Stworzycie go za pomocą dużej ilości wsuwek (najlepiej w kolorze Waszych włosów) i pianki do podtrzymania efektu. Wystarczy natapirować porządnie swoje kosmyki i wklepać w nie piankę do włosów. Następnie stworzyć z nich lekkie i luźne zawijasy o różnej grubości i spiąć całość wsuwkami nad karkiem. Dodatkowo można fryzurę ozdobić sztucznymi lub żywymi kwiatami. Jest to propozycja niezwykle oryginalna i łatwa do zrobienia samemu w domowych warunkach.

Nieskazitelna prostota

Najprostszym, a zarazem zawsze modnym, wyjściem jest wyprostowanie swoich włosów. Szczególnie, gdy nie posiada kosmyków podatnych na kręcenie. Idealnie gładkie i proste włosy nie przyćmią żadnej stylizacji i będą stanowić dla niej piękne dopełnienie. Po wyprostowaniu włosów należy spryskać je jedynie lakierem, by wytrzymały całe wesele. Opcjonalnie można na nie nałożyć jedwab lub olejek,żeby jeszcze piękniej lśniły.

Fryzjera, który stworzy Ci piękną fryzurę dopasowaną do Twojej sukienki, znajdziesz tutaj: klik