2018-01-25 16:16:20

5 cech profesjonalnego fryzjera

Porady ekspertów

Wybierając fryzjera nieraz zastanawiasz się nad tym czy warto powierzyć mu swój wygląd. Analiza potrzeb klienta, wykonywanie zabiegów oraz komunikatywność to tylko kilka umiejętności, które powinien posiadać profesjonalny fryzjer. Poniżej przygotowaliśmy listę 5 cech dobrego fryzjera, które powinieneś u siebie wykształcić jeśli chcesz, aby Twoi klienci byli zadowoleni z usług, które świadczysz.

  1. Zanim podejmiesz działanie, sprawdzaj stan włosów

Często wybieramy się do fryzjera z gotowym planem na fryzurę nie zważając na to w jakim stanie są nasze włosy. Profesjonalny fryzjer zanim dokona rozjaśnienia lub innego zabiegu fryzjerskiego powinien sprawdzić ich stan, tak aby zamiast uszkodzić je jeszcze bardziej, sprawić, że nabiorą blasku i odżyją. Jeśli zaś ich stan nie pozwala na zabieg powinien zaproponować inne rozwiązanie, które zadowoli klienta.

  1. Dostosuj ofertę do swoich klientów

Współczesne tempo życia sprawia, że nieraz ciężko umówić się na wizytę w salonie fryzjerskim w ciągu tygodnia. Dodatkowo trudności sprawiają dojazdy do fryzjera. Dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu mobilnych usług, które odpowiadają na współczesny styl życia i powszechny brak czasu. Dzięki temu wyróżnisz się na rynku oraz dotrzesz z ofertą do klientów, którzy nie lubią bądź nie mają czasu, aby skorzystać z wizyty w salonie fryzjerskim. Wolą, aby usługa została wykonana w ich domu.

  1. Na bieżąco obserwuj trendy

Fryzjer powinien być stylistą, który potrafi dobrać odpowiednią fryzurę i kolor pasujący do kształtu twarzy. Znajomość trendów i stały rozwój to obowiązek każdej osoby, która chce stać się profesjonalistą w swoim fachu. Uczestnicz w szkoleniach branżowych, webinarach, dzięki czemu będziesz znał bieżące trendy fryzjerskie. Każdy dobry fryzjer powinien wypracować sobie nawyk regularnego czytania portali i czasopism branżowych, dzięki czemu z łatwością będzie mógł dobrać modną fryzurę szytą na potrzeby indywidualnych klientów.

  1. Dobry fryzjer jest asertywny i kreatywny

Asertywność to podstawowa cecha jaką powinien wyróżniać się fryzjer. Niejednokrotnie zdarza się, że klient ma pomysł na nową fryzurę, która niekoniecznie do niego pasuje. Ważne jest, abyś potrafił mu doradzać oraz jasno powiedzieć dlaczego niektórych zabiegów takich jak np. rozjaśnianie włosów nie powinien wykonywać. Dodatkową umiejętnością jest także kreatywność oraz umiejętność wizualizacji. Fryzjer powinien w szybki sposób wymyślić odpowiednie rozwiązanie, które zadowoli klienta, który nie ma pomysłu na nową fryzurę, a chce dokonać zmiany.

  1. Doradzaj w zakresie pielęgnacji i bądź komunikatywny

Gdybyś miał wymienić cechy swojego ulubionego fryzjera, do którego chętnie chodzisz to jaki on by był? Z pewnością powiesz, że dobrze wykonuje swoją pracę, a oprócz tego dobrze Ci się z nim rozmawia. Zawsze trafnie doradzi Ci w zakresie pielęgnacji włosów oraz chętnie rozmawia z Tobą na różne tematy. Komunikatywność i empatia to kolejne cechy, które powinieneś wykształcić u siebie jeśli zależy Ci, aby klienci zapamiętali Cię pozytywnie i polecili znajomym.

Powyższe 5 cech to jedynie namiastka spośród wszystkich cech, które powinien posiadać profesjonalny fryzjer. Na zadowolenie klienta wpływać będzie przede wszystkim jakość wykonanego zabiegu czy strzyżenia oraz sposób obsługi na który między innymi składa się rozmowa z klientem, umiejętność słuchania i dostosowania propozycji do jego potrzeb czy troska o klienta przejawiająca się m.in. w jasnym tłumaczeniu zabiegów i czynności, które wykonujesz czy też porady dotyczące pielęgnacji włosów po wizycie u fryzjera.

Załóż darmowe konto na naszym profilu, zyskaj klientów, stwórz swoje portfolio i zyskuj polecenia od zadowolonych klientów.

Darmowe konto możesz założyć tutaj: Rejestracja na privist