2018-03-27 11:24:05

3 trendy fryzur na 2018 rok

Porady ekspertów

Idzie wiosna, a z nią wielkie zmiany. Zapewne dotkną one również Waszych włosów. Zanim jednak podejmiecie decyzję o zmianie fryzury, zapoznajcie się z 3 najnowszymi trendami w świecie fryzjerskim, które sprawią, że będziecie wyglądać niezwykle modnie i gustownie.

Blunt bob

Długoutrzymujący się trend obcięcia na kultowego boba, zyskał teraz nowe i ciekawe oblicze “blunt”, czyli tzw. “tępe cięcie”. Twórcą tej fryzury jest jeden z największych gwiazd fryzjerstwa - Vidal Sasson. Jej fenomen polega natomiast na tym, że linia cięcia boba jest niezwykle prosta, bez dodatkowego cieniowania i wygląda, jakby obcięto ją tępymi nożyczkami. Taki zabieg sprawia, że włosy dostają większej objętości i lekkości. Będzie to dlatego najlepsza opcja dla kobiet z cienkimi włosami o krótkiej bądź półdługiej długości.

Bardot bang

Modna w latach 60. grzywka powraca do łask i robi furorę wśród gwiazd i celebrytek.

Kobiety kochają za to, że jest przede wszystkim lekka, wyszczupla rysy twarzy, a do tego świetnie się prezentuje w kucyku, jak i w rozpuszczonych włosach. Inspiracją dla tej fryzury i osobą, która ją wylansowała była sama francuska modelka Bridgitte Bardot. I to na niej możecie się wzorować, jeżeli chcecie uzyskać podobny efekt. Zdecydowanie będzie to hit dla tych dziewczyn, które stawiają na dziewczęcy look, ale zarazem chcą się czuć bardzo seksowne.

Pixie cut

To bardzo krótka fryzura z męskim akcentem. Kiedyś była hitem w latach 60. i teraz na nowo robi furorę. Nadaje się praktycznie dla każdego typu włosów, czyli prostych, kręconych czy lekko falowanych. Najlepiej się jednak prezentuje na osobach, które posiadają regularne rysy twarzy i długą szyję. Cięcie jest asymetryczne i charakteryzuje się przede wszystkim mocnym wycieniowaniem włosów oraz przedziałkiem. Może występować z grzywką lub bez. To propozycja dla odważnych kobiet, które chcą przejść prawdziwą metamorfozę.